Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Bloodshot: Odrodzenie tom 4 Wyspa Bloodshotów

Po trzecim tomie serii Bloodshot Odrodzenie, który zabrał nas w nieco inne klimaty niż dotychczas przyzwyczaiła nas seria, czwarty wraca poniekąd do głównego wątku, jednocześnie wystawiając głównego bohatera na nową, poważną próbę. Dodatkowo odkryte zostają kolejne sekrety z przeszłości organizacji, która zawładnęła jego życiem. Czy ostatni tom serii to satysfakcjonujące zakończenie przygód Bloodshota?

Końcówka trzeciego tomu pokazała nam, że większość z wydarzeń z tamtego albumu rozegrała się w głowie bohatera. Powrót do rzeczywistości to wylądowanie przez bohatera na tytułowej wyspie Bloodshotów. Tak, na tropikalnej wyspie wraz z Rayem znajduje się grupka postaci o równie białej skórze, które są jego "prototypami". Druga wojna światowa, wojna w Wietnamie, wojna w Zatoce Perskiej, Zimna Wojna - każdy konflikt przyniósł swojego Bloodshota. Projekt Duch działa od dziesięcioleci - Ray odkrywa kolejne tajemnice swoich twórców, a nie wydaje się, by to był koniec jego odkryć. Na wyspie każdy dzień jest taki sam. Rano bohaterowie wyruszają w teren, by po raz kolejny zostać zaatakowani przez Deathmate - potężną postać, która ich uśmierca. Rutynę chce przerwać Ray, któremu nie widzi się reszta życia spędzona na odludziu.

W czwartym tomie znajdziemy też dodatkowy zeszyt będący antologią składającą się z 4 historii. Nie są to komiksy związane z główną fabułą tego tomu, a pewnego rodzaju wariacje na temat postaci - wypada to całkiem przyjemnie i jest ciekawą odskocznią od dużo poważniejszej w tonie głównej historii. 

Graficznie album stoi na wysokim poziomie. Powraca jako rysownik głównej fabuły Mico Suayan, którego znamy z pierwszego tomu. Kto czytał, ten wie, że jest dynamicznie, efektywnie i epicko. Rysownicy z dodatkowych historii prezentują różny poziom, ale odpowiedni do przedstawionych fabuł. 

Czwarty tom Bloodshot Odrodzenie to teoretycznie ostatni tom serii, ale w rzeczywistości czeka nas jeszcze dalszy ciąg historii do scenariusza Jeffa Lemire. Przed nami pojedynczy album Bloodshot U.S.A., który kontynuuje dotychczasowe wątki oraz trzytomowa seria Bloodshot Salvation domykająca run Lemire. Miejmy nadzieję, że i one zawitają na nasz rynek, póki co w zapowiedzi pojawia się jedynie U.S.A., bezpośrednio kontynuujące finał tego tomu. Jeżeli szukacie pełnej akcji, nieoczywistej serii superbohaterskiej, to jest to dobry wybór.

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Bloodshot Odrodzenie tom 4. Wyspa Bloodshotów
Scenarzysta:Jeff Lemire
Ilustrator:Mico Suayan
Cena detaliczna:69,00 zł
Format:170x260 mm
Liczba stron:188
Wydawca: KBOOM


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.