Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - LastMan tom 2

Drugi tom przygód Richarda Aldany i jego dwunastoletniego partnera w walkach, Adriana Velby, to dalszy ciąg ich wspólnych zmagań w wielkim turnieju. To kolejne emocjonujące pojedynki i dynamiczne starcia, a w międzyczasie intrygi i romanse. Relacje zarysowane w pierwszym tomie tutaj zostają rozwinięte i choć nie dowiadujemy się więcej o przeszłości tajemniczego Aldany, końcówka albumu pokazuje, że czeka nas jeszcze więcej emocji w kolejnym tomie.

Długo wyczekiwałem premiery tej serii w Polsce i powoli traciłem nadzieje, że ktoś ją u nas wyda. Non Stop Comics po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczyło i jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to tryb wydawniczy. Ale to już zależy przede wszystkim od czytelników, dlatego zachęcam Was do kupowania tej serii, bo naprawdę warto!

LastMan to świetna mieszanka inspiracji różnymi dziełami i stylami. Francuscy twórcy dostarczają komiks, który powinien przypaść do gustu fanom takich mang jak Naruto czy Bleach, a także osobom, które lubią dzieła inspirujące się japońską kulturą. Rysunki Vivesa są lekkie i dymaniczne, a szarości świetnie z nimi współgrają. Jak pisałem w recenzji pierwszego tomu, Vives wie jak rozplanować swoją pracę i kiedy potrzebny jest rozmach, dokładnie to widzimy, a gdy ważniejsze sa emocje postaci, to na nich się skupiamy. 

Balak, Vives i Sanlaville drugim tomem każą mi jeszcze mocniej wyczekiwać dalszego ciągu tej historii. To intrygujący świat, który skrywa przed nami wiele tajemnic. Podobnie z głównymi bohaterami, którzy pod koniec tomu mają przed sobą nowe wyzwania. Wszystko to rysowane świetną kreską, która cieszy oko. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne tomy pojawiać się będą przynajmniej trzy rocznie, a najchętniej raz na kwartał. Musimy bowiem dogonić Francuzów, u których premierę miał niedawno dwunasty tom.

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Lastman tom 2
Scenariusz: Yves Balak
Ilustrator: Bastien Vives, Michael Sanlaville
Tłumaczenie: Jakub Syty
Liczba stron: 216
Format: 152 × 216 mm
Oprawa: miękka
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.