Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Mighty Morphin Power Rangers. Rok Drugi

Czas pędzi nieubłagalnie, wszak ledwo zdążyliśmy odłożyć na półkę rok pierwszy, a Egmont już wsuwa na sklepowe półki rok drugi. Ponownie w solidnym wydaniu, opasły wolumin, do którego wciąż głodny przygód Power Rangers uśpiony we mnie „90's kid” sięga po raz kolejny z tym samym uśmiechem na twarzy. Jak już sam tytuł sugeruje na kartach tego komiksu przyjdzie nam prześledzić zeszyty wydawane w roku drugim od premiery Power Rangers od BOOM! Studios. Przyjrzyjmy się bliżej wnętrzu tomu ozdobionego czerwieniom hełmu lidera drużyny.

Samą historię szczegółowo przedstawialiśmy wam na łamach „It’s Morphin Time!”, ale gwoli przypomnienia, i polecenia, śpieszę z przedstawieniem zawartości. Wskakujemy w sam środek akcji, gdzie Tommy i Billy spotykają nowego przeciwnika w postaci lorda Drakkona, w świecie, w którym bohaterowie ponieśli ostateczną klęskę w starciu z Ritą Odrazą. Przyjdzie im walczyć u boku starych sojuszników oraz nowych, których przez pryzmat tutejszej katastrofy poznają w zupełnie innych okolicznościach, niż miało mieć to miejsce w ich świecie. Odkryjemy wraz z nimi ponurą historię tej rzeczywistości i skonfrontujemy się z nowym antagonistą. Prześledzimy też losy zupełnie innej drużyny wojowników w kolorowych trykotach i to w latach sześćdziesiątych, a wreszcie dotrzemy do wydarzeń, które za rok (a to miejmy nadzieje niebawem) rozwiną się do postaci największego eventu Power Rangers – ShatteredGrid. Na dokładkę dostajemy w tym zbiorze uzupełniające świat rangerów historie wydane w dwóch annualach, z których „Doskonała” zadowoli najbardziej wybrednych czytelników.

Za historię niezmiennie odpowiada Kyle Higgins, który przekuł klasycznych, tandetnych bohaterów banalnego serialu w superbohaterów na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Z kolei rysunki to przede wszystkim dzieło Hendry’ego Prasetya, który solidnie oddał ducha rangerów. Zaznaczyć trzeba jednak, że w tym zbiorze wspiera go zastęp innych artystów, którzy prezentują szeroką gamę przeróżnych stylów rysunku.

Komiks ten ma przede wszystkim dostarczyć rozrywki, choć na swój sposób redefiniuje nie tylko samych Power Rangers, ale też w zaskakujący sposób upomina się o miano komiksu superbohaterskiego, który w niczym nie ustępuje dziełom Marvela czy DC, a w mojej opinii czasem podnosi im poprzeczkę. Choć przyznam, że wciąż wypatruję premiery na naszym rynku nie tylko kolejnych lat, ale również trwającej jednocześnie w owym czasie serii GO GO Power Rangers.

Mateusz "Hawk" Cebrat

Mighty Morphin Power Rangers. Rok Drugi
scenariusz: Kyle Higgins
rysunki: Daniel Bayliss, Hendry Prasetya, Daniele di Nicuolo, Jagdish Kumar, Jonas Scharf
tłumaczenie: Zofia Sawicka
liczba stron: 420
cena z okładki: 119,99 złAvalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.