Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Star Wars Film: Powrót Jedi


Egmont konsekwentnie wydaje na naszym rynku kolejne komiksowe adaptacje filmów ze świata Gwiezdnych Wojen. Choć zaczął od wydania pierwszych tomów każdej z trylogii, następnie podjął się domknięcie tej najstarszej. Tym samym niedawno wydano adaptację Nowej Nadziei utrzymaną w podobnej stylistyce do swoich poprzedników. 

Tak jak Impierium Kontraatakuje uważam za najlepszą z części sagi, tak Powrót Jedi jest dla mnie najgorszą odsłoną oryginalnej trylogii. W komiksie również to widać. Dodatkowo twórcy ponownie pokusili się o pewne uproszczenia i tym samym próżno tu szukać Boby Fetta. Autorzy komiksu mimo to poradzili sobie z przeniesieniem na karty komiksu najważniejszych elementów filmu i tworzą one spójną całość. Ciężko oceniać ich za to, co przedstawia fabuła, bo to nie ich zasługa. 

Natomiast te karykaturalne rysunki wciąż nie przestają mi się podobać. To oryginalne podejście do tego świata i dobrze, że są one spójne we wszystkich albumach. Tym samym mamy tu pewnego rodzaju osobne, spójne uniwersum.

Tak jak i poprzednie albumy z tej serii, również ten polecam przede wszystkim młodszym czytelnikom. Mogą oni dzięki nim na szybko przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z filmu, bez potrzeby jego oglądania. Minusem mogą zdawać się pewne uproszczenia, jednak dla młodszych miłośników uniwersum powinna to być lektura idealna. 

Czekam teraz aż Egmont wyda kolejne części sagi, bo to wciąż przyjemna lektura i miła odmiana dla ponownego seasu kolejnych epizodów.

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Star Wars Film: Powrót Jedi
Scenarzysta: Alessandro Ferrari
Ilustrator: Kawai Creative Studio, Davide Turotti
Tłumacz: Maciej Drewnowski
Typ oprawy: miękka
cena: 19,99 zł
liczba stron: 72

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji.

Powiązane teksty:


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.