Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Dead Drop (AvalonPlus)


Po lekturze zachwalanego dwa tygodnie temu The Valiant nie zdecydowałem się sięgnąć po żadną z dłuższych serii, jakie w tamtym momencie oferowało wydawnictwo. Zamiast tego stwierdziłem, że bezpieczniej będzie sięgnąć po kolejną miniserią, która miała ponownie łączyć w sobie bohaterów tego uniwersum - Dead Drop. Jej atutem było też nazwisko twórcy, Alesa Kota, którego poznałem i polubiłem dzięki polecanej również na Avalonie serii Secret Avengers. Rysunki na pierwszy rzut oka również wydawały się ciekawe, jednak wynik końcowy niestety nie sprostał moim oczekiwaniom.

Pierwszy numer był dość ciekawy i pościg X-O Manowar za zbiegiem będącym w posiadaniu bronii biologicznej wypadł całkiem dobrze. W kolejnych numerach nie udało się twórcom utrzymać mojego zainteresowania tytułem i gdy ze sceny zniknął wspomniany bohater, a na jego miejscu pojawił się Archer i Beta Max, napięcie opadło. No właśnie: każdy numer skupia się na innej postaci, choć temat pościgu pozostaje w centrum, i im dalej, tym mniej ciekawa staje się ta historia dla czytelnika. X-O Manowar powraca dopiero w ostatnim numerze i to w marginalnej roli.

Rysunki Adama Gorhama nie są spójne i niektóre plansze wypadają mało ciekawie przez różnice w stylu tego samego artysty. Jego kadry przypominają mi rysunki Sanforda Greene'a (znanego np. z Power Man and Iron Fist), który również charakteryzuje się skokami poziomu swoich kadrów na przestrzeni nawet tego samego zeszytu.

To co wypada bez zarzutu w tej miniserii, to okładki, ale to zbyt mało, bym mógł ją polecić. To lektura, która zawiodła mnie jak żadna inna i żałuję, że mimo paru ciekawych elementów, wyszło tak nieciekawie. Ciężko jest też się rozpisywać na jej temat, gdyż wiele się tam nie dzieje i gdyby skompresować historię, materiał w zupełności starczyłby na jeden powiększony one-shot. Wydaje mi się, że wtedy byłby on dużo lepszy w odbiorze.

Dead Drop nie jest komiksem, który poleciłbym na początek czyjejś przygody z Valiant Comics. Można się tylko zniechęcić i opisywany ostatnio The Valiant spełnia tę rolę o wiele lepiej. 

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Dead Drop 
scenariusz: Ales Kot
rysunki: Adam Gorham
cena: $9,99
liczba stron: 112


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.