Avalon » Publicystyka » Artykuł

Reakcja Atomowa #10 - Civil War II: Choosing Sides #6
Civil War II: Choosing Sides #6
Scenariusz: Declan Shalvey, Chelsea Cain, Christina Strain
Rysunki: Sana Takeda, Declan Shalvey, Alison Sampson
Okładka: Cameron Stewart, Declan Shalvey


Marvel zawsze przy okazji eventów wydaje antologie, które mają się skupić na różnych postaciach. Nie inaczej było tym razem w przypadku Civil War II: Choosing Sides. Przez całą miniserię ciągnęła się historia Nicka Fury’ego, uzupełniania o pomniejsze historyjki. Podobnie ma się sprawa w ostatnim numerze.

Moją uwagę przykuła przede wszystkim Jessica Jones. Uwielbiam to co Bendis zrobił w Alias, więc byłem ciekawy jak postać poradzi sobie w rękach innych twórców i przyznam, że nie wypadło najgorzej. Chelsea Cain wraz z Alison Sampson starają się odwzorować klimat z Alias. Rysunki przypominają te Michaela Gaydosa. Niestety przypadły mi do gustu mniej niż oryginalne. Są czytelne, pasują do historii, ale jednak oglądanie ich nie sprawiało mi przyjemności. Inaczej ma się sprawa ze scenariuszem który przypomina jedną z historii w Alias. Jessica dostała zadanie od Starka, aby zbadać przeszłość Ulyssesa. Niestety głównym problemem jest brak miejsca na coś bardziej złożonego. To bardzo prosta sprawa, bez jakiegoś większego wpływu na samo Civil War II. Nie mniej naprawdę przyjemnie się to czyta i po części narobiło mi smaku na nowy ongoing o przygodach Jones. W tym formacie nadal jest potencjał.

W drugiej historii skupiamy się na rekrutacji White Fox przez Captain Marvel i Agentkę Brand. Niestety scenariusz jakoś za bardzo nie stara się być wybitnym. Niby próbuje na takowy pozorować, ale znów pojawia się problem – jest za mało miejsca aby pokazać coś ambitniejszego. Za to rysunki są genialne. Dawno nie widziałem prac Sany Takedy i żałuje. Jej unikalny, trochę mangowy styl, jest przepiękny. I bardzo dobrze pasuje do miejsca akcji, którym jest Korea Południowa. Aż spojrzałem do internetu aby sprawdzić co ostatnio stworzyła dla Marvela i widzę, że od czasu X-23 vol. 3 nic dla Domu Pomysłów nie narysowała. To błąd. Chętnie bym ją zobaczył w jakiejkolwiek pozycji od Marvela, ale w najbliższym czasie nic tego nie zapowiada.

Na koniec zostawiłem historie o Furym. Ta co prawda jest tak napisana, że można wywnioskować co działo się w poprzednich numerach. Tyle, że wygląda to na epilog. O dziwo epilog który prawdopodobnie przyniesie konsekwencje w innych seriach. Starając się jednak ocenić po samym zakończeniu, to przyznam, że wydało mi się to na tyle interesujące, że może niedługo sięgnę po poprzednie numeru, aby zobaczyć co porabiał Nick.

I taki jest Choosing Sides #6. To na pewno pozycja dla fanów występujących tutaj postaci. Mówię to z perspektywy mojego uwielbienia dla Alias. A poza tym? Komiks nie ma większego wpływu na Civil War II. Co najwyżej na dalsze losy S.H.I.E.L.D. i Nicka Fury’ego. Plus zawsze warto popatrzeć na pracę Takedy, zwłaszcza, że tworzy tak mało dla Marvela. Czy zatem warto sięgać? Moim zdaniem dla części z Jessica Jones warto.
Dominik "Undercik" Nowicki    

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.