Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #252 - The Punisher TP vol. 2 Border Crossing

lt252.jpgThe Punisher TP vol. 2 Border Crossing 
Scenariusz: Nathan Edmondson, Kevin Maurer 
Rysunki: Mitch Gerads, Carmen Carnero, Phil Noto 
Zawiera: The Punisher vol. 6 #7-12, Black Widow #9 
Liczba stron: 160 
Cena: 17,99$ 

Rodzyn: "Border Crossing" to drugi tom nowych przygód Franka Castle, będący bezpośrednią kontynuacją recenzowanego przeze mnie niedawno tomu "Black & White". Edmonson wysyła Punishera w podróż po świecie, by ten znalazł informacje na temat swoich tajemniczych przeciwników, którzy nasłali na niego oddział Howling Commandos, prawdopodobnie wspierając także gang Dos Soles operujący w Los Angeles, z którym Frank mierzył się w tomie pierwszym. Nim Punisher wróci do swojego nowego miasta, spotka na swej drodze m.in. Crossbonesa, który pojawi się już w pierwszym numerze zawartym w tym tomie, rozpoczynającym dwuczęściową historię współtworzoną przez Kevina Maurera, pisarza znanego ze swych ksiązek podejmujących tematykę operacji specjalnych. 

Frank ma również w tym tomie szansę na współpracę z Black Widow. Ich niespodziewany team-up zobaczyć można na stronach dwóch zeszytów z numerem 9. Każdy opowiada historię z perspetywy jednego z bohaterów, płynnie splatając dotychczasowe losy obu postaci. Dla osób śledzących serię Natashy, również pisaną przez Edmondsona, numer ten nie będzie żadnym zaskoczeniem, dla innych zaś pokazem ogromnego talentu Phila Noto, nieprzerwanie ilustrującego obecne przygody Black Widow. 

A skoro już tak piszę o gościnnych występach, to wspomnę, że w tomie tym pojawia się jeszcze jedna postać, której obecność powinna ucieszyć fanów Grega Rucki i jego pracy przy poprzedniej odsłonie przygód Franka Castle. 

Jeżeli można mieć jakiś zarzut do Edmondsona w związku z tą historią, to fakt, że nie kończy się ona na tym tomie i trzeba czekać na kolejny, by móc poznać dalsze losy Punishera, który wraca już do Los Angeles, by rozprawić się z Dos Soles. Scenarzysta zostawia opowieść w takim momencie, że natychmiast chce się poznać jej ciąg dalszy. 

Mitch Gerads, choć nie tworzy niczego genialnego, jest dla mnie idealnym artystą dla obecnych przygód Franka, więc nie najlepiej przyjąłem wiadomość o tym, że dwa z numerów zawartych w tym tomie ilustrowała Carmen Carnero. Wypadła jednak dobrze i cały tom graficznie jest na zadowalającym poziomie. 

Edmondson potwierdza tym komiksem, że jest odpowiednią osobą do tworzenia nowych przygód Punishera, a Mitch Gerads świetnie go uzupełnia. "Border Crossing" to na pewno historia dla każdego, komu spodobał się poprzedni tom. Osobom, które nie do końca przekonało "Black and White" również bym go polecił, przynajmniej dla świetnego crossoveru z Black Widow - może przekona on chociaż kogoś do sięgnięcia po obecny ongoing Natashy. lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.