Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #170 - Moon Knight vol. 2 - Midnight Sun HC

lt%20170s2.jpgScenariusz: Charlie Huston, Duane Swierczynski
Rysunki: David Finch, Mico Suayan, Tomm Coker, Jefte Palo
Okładka: David Finch
Data wydania: 16.01.2008
Liczba stron: 224
Cena: 19.99$
Zawiera: Moon Knight vol. 5 #7-13, Moon Knight vol. 5 Annual #1

Sc0agar4k: Moon Knight jest postacią wyjątkową. Działa sam, zdarzyło mu się w przeszłości należeć do Mścicieli, ale to stare dzieje. Bardziej przypomina Punishera niż super bohatera. Jednak próbuje nim być. Z tym jest jednak jeden mały problem. Jak określił go Profile - jest sadystycznym maniakiem. A historia "Midnight Sun" tylko to podkreśla.

Akcja tej historii dzieje się w czasach Inicjatywy, czyli w okresie, w którym każdy superbohater musiał się zarejestrować, jeśli chciał działać zgodnie z prawem. W początkowej fazie Marc Spector odmawia opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron. Odwiedzany jest zarówno przez Rogersa, jak i Starka. Próbuje odbudować się zarówno psychicznie, jak i fizycznie po starciu z Bushmanem. Oczywiście to pierwsze jest znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Tym bardziej, gdy manifestacja Khonshu przyjmuje wygląd niedawnego przeciwnika. Powrócenie do sprawności fizycznej również nie przebiega tak łatwo, ponieważ na horyzoncie pojawia się stary przeciwnik w nowym wcieleniu (dosłownie), który zamierza dobrać się Moon Knightowi do skóry (ponownie dosłownie).

Charlie Huston ponownie skupia się na przedstawieniu wewnętrznych rozterek Spectora. Przecież nie od dziś wiadomo, że Marc ma więcej niż jedno alter ego. Mamy nawet możliwość poznania ich, gdy ubiega się o rejestrację. Dziewczyna nie chce z nim rozmawiać, a on szuka ukojenia w walce z przestępcami, nie patyczkując się. Scenarzysta umiejętnie przedstawia jego różne stany emocjonalne.

Za rysunki odpowiadają David Finch, Mico Suayan i Tomm Coker. Rysunki Fincha i Suayana są do siebie bardzo podobne. Obaj przykładają się do szczegółów, lubią duże kadry, odpowiadają brutalności Moon Knighta oraz głównego antagonisty Midnighta. Styl Cokera jest zupełnie inny. Widać to od razu, jest bardziej noirowy, że pozwolę sobie użyć takie określenia.

Do tego wydania zbiorczego została dołączona również historia zawarta w Annualu. Za jej stworzenie odpowiadają Duane Swierczynski i Jefte Palo (jeszcze powróci do rysowania Moon Knighta w tej serii). Opowiada ona o trzech kobietach, których losy łączy osoba Moon Knighta i to, co sobą reprezentuje.

Tom drugi przygód Marca Spectora ponownie pokazuje nam jak nietuzinkową jest on postacią. Trudno zakwalifikować go, jako czysto pozytywną postać. Nie boi się pobić kogoś do nieprzytomności, nie stosuje taryfy ulgowej. Dlatego też jest on dla mnie wielce interesujący i polecam każdemu jego przygody.

lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.