Wiadomości: Captain America: Reborn - Marvel odkrył karty

Captain America: Reborn - Marvel odkrył karty

2009-06-15 19:53:18 - Hotaru - źródło: Marvel.com

W 2007 roku o zabójstwie Steve'a Rogersa w historii "The death of the dream", opublikowanej na łamach Captain America #25, rozpisywała się światowa prasa. Dziennikarze nie zachwycający do tej pory komiksów ulotną nawet myślą rozwodzili się nad metaforycznym znaczeniem śmierci bohatera będącego symbolem najpotężniejszego na świecie państwa, nękanego przez wojnę z terroryzmem, wykrwawiajacego się w Iraku i tańczącego dyplomatyczne tango z "ważnym partnerem", Rosją, próbując przeforsować program tarczy antyrakietowej. Mamy połowę 2009 roku. "Wyzwalanie" Iraku trwa, zwycięstwa nad terrorystami do tej pory nie odtrąbiono, a tarczy antyrakietowej jak nie było, tak nie ma. Co więcej, największa światowa gospodarka walczy z największym od dekad kryzysem ekonomicznym. Wydaje się, że Ameryka nie tylko przez te dwa lata nie zmartwychwstała, ale jeszcze bliżej jej do grobu. Marvel uważa inaczej.

Dom Pomysłów właśnie ogłosił, że 1 lipca 2009 to świetna data, na reaktywowanie postaci Steve'a Rogersa. Właśnie wtedy zadebiutuje miniseria Captain America: Reborn, której twórcami są Ed Brubaker i Bryan Hitch. Scenarzysta zapewnia, że planował to od samego początku pracy nad Kapitanem. Chociaż wydarzenia będą stanowiły kontynuację wątków z Captain America #600, to podwaliny zostały położone już w pierwszym numerze napisanym przez Brubakera. Potem, kiedy Cap umarł, każdy kolejny numer intensywniej przygotowywał grunt pod jego powrót.

Po śmierci Rogersa nowym Kapitanem został jego przyjaciel, Bucky Barnes. Nie przejął on tej spuścizny z lekkim sercem, ale przez ten czas zdążył poznać nowych ludzi i bycie symbolem wpłynęło na niego bardziej, niż sam przypuszcza. Teraz, jeśli przyjdzie mu zwrócić tarczę, będzie musiał zastanowić się, gdzie jest jego miejsce w nowym porządku. Oczywiście, jeśli Steve będzie w stanie powrócić do dawnych obowiązków.

Zanim do tego dojdzie, Steve'a Rogersa będzie trzeba spróbować odzyskać... jeśli to możliwe. Bucky'emu pomagać będą Black Widow, Sharon Carter, Falcon oraz Vision, Hank Pym, Reed Richards i Avengers. Po przeciwnej stronie barykady znajdą się Red Skull, Norman Osborn, Doctor Doom i kilka innych niespodziewanych postaci.

Trailer Captain America: Reborn można obejrzeć tutaj.

Prezentowane poniżej okładki stworzyli John Cassaday, Alex Ross i Joe Quesada.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.