Wiadomości: WW Philly 08: Cup 'o Joe

WW Philly 08: Cup 'o Joe

2008-06-02 21:35:48 - Lex i Hotaru - źródło: Newsarama

Tradycyjnym punktem większości komiksowych konwentów jest spotkanie z redaktorem naczelnym Marvela, Joe Quesadą. Tym razem w Cup 'O Joe wzięli udział również CB Cebulski, Tom Brevoort, Arune Singh i Fred Van Lente.

Oto najciekawsze informacje, które zdradzili:

- Van Lente wraz z Kevem Walkerem przygotowują Marvel Zombies 3. Co ciekawe, akcja tym razem będzie rozgrywać się w głównym świecie Marvela. Zombie przybędą na Ziemię 616, a na ich drodze staną siły Initiative. Przy okazji poznamy zespół odpowiedzialny za ochronę mieszkańców Florydy. Premiera w okolicach Halloween.

copofjoe5_resize.jpg

- Potwierdzono informację podaną już jakiś czas temu przez Stephena Kinga - komiksowa adaptacja jego powieści The Stand (Bastion) zadebiutuje we wrześniu. Za scenariusz odpowiadać będzie Roberto Aguirre-Sacasa, a rysunkami zajmie się Mike Perkins. Pierwszy rozdział zatytułowano Captain Tripps, co jest odniesieniem do ocalałych i ofiar apokaliptycznego wirusa. Stephen King jest w pełni zaangażowany w prace nad adaptacją i podobnie jak w przypadku Mrocznej Wieży będzie akceptował każdą decyzję fabularną czy concept art. Wydawca nie jest dokładnie pewien, ile części będzie miała cała seria, ale estymuje, że będzie podobnie, jak w przypadku Dark Tower, czyli spodziewajmy się pięciu pięcioczęściowych miniserii.

copofjoe1_resize.jpg copofjoe6_resize.jpg copofjoe7_resize.jpg copofjoe8_resize.jpg copofjoe9_resize.jpg

- Fani imprintu MAX mogą liczyć na czteroczęściową historię Devil Slayer (pierwszy numer we wrześniu).

copofjoe2_resize.jpg copofjoe3_resize.jpg copofjoe4_resize.jpg

- W sierpniu czeka nas restart Runaways. Quesada podkreśla, że Marvel jest bardzo dumny z tej serii, a restart ma na celu przyciągnięcie uwagi czytelników, którzy ostatnio mieli powody do narzekania na znaczne opóźnienia.

- Skoro już o opóźnieniach piszemy, to CB Cebulski zapewnia, że Halo: Uprising #3 jest gotowe i trwają prace nad scenariuszem #4. Przypominamy, że #3 pierwotnie miał ukazać się 26 września zeszłego roku (od tego momentu był 10-krotnie przesuwany, ostatnio na 18 czerwca), a #4 31 października (obecnie zapowiadany na 30 lipca). Gdy dyskusja zeszła na temat opóźnień, Quesada przypomniał, że to odwieczne zjawisko i nawet Daredevil #1 planowany na 1963 rok trafił do sprzedaży w 1964.

- Na tradycyjne pytanie "kiedy powróci Steve Rogers?", Quesada standardowo tajemniczo odpowiedział "A może już wrócił?"

- Fani Spider-Girl mogą na razie spać spokojnie, Marvel jest zadowolony z poziomu sprzedaży miesięcznika z jej przygodami.

- Wkrótce czeka nas powrót Barona Zemo.

- Quesada przyznał, że podobieństwo Ultimate Nicka Fury'ego do Samuela L. Jacksona nie jest przypadkowe. Aktor jest wielkim fanem komiksów i Marvel liczył na jego zaangażowanie w ekranizacje. Udało się to przy "Iron Manie" i Quesada jest zadowolony, że Fury w tym filmie wygląda, jakby wyszedł z plansz komiksu.

- Plany związane z Jean Grey pozostają na razie tajne.

- Scenarzysta Roger Stern pracuje nad historią z udziałem Spider-Mana (raczej nie ukaże się w Amazing Spider-Man, tylko w innym tytule).

- W nowej wersji Guardians of the Galaxy pojawią się bohaterowie z oryginalnej serii.

- Dobra wiadomość dla fanów The Twelve: bohaterowie tej serii mogą w przyszłości pojawiać się w innych tytułach. Oczywiście tylko ci, którzy dotrwają do #12.

- Następca Warrena Ellisa na stanowisku scenarzysty Thunderbolts został już wybrany, ale Tom Brevoort nie zdradził jego nazwiska.

- Według Quesady, to Axel Alonso (jeden z redaktorów) odpowiedzialny jest za częste gościnne występy Black Panthera w różnych eventach Marvela. Redaktor naczelny przyznał również, że jest zachwycony animacją z udziałem tego bohatera, którą przygotowuje Reginald Hudlin.

- Gotowe są scenariusze do brakujących numerów Ultimate Wolverine vs. Hulk z wyjątkiem ostatniego, ale na razie Leinil Yu jest zajęty innymi projektami. Z tego samego powodu na razie nie ukaże się one-shot o Punisherze, który miał przygotować duet Guggenheim/Yu.

- Długo oczekiwany pierwszy numer kontynuacji Marvels planowany jest na październik.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.