Wiadomości: WW Philly 08: Mutanci

WW Philly 08: Mutanci

2008-06-02 22:55:53 - Cyclop83 - źródło: IGN.com, Newsarama,ComicBookResources

Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przyszłości mutantów, jakie pojawiły się na konwencie w Philadelphi.

Manifest Destiny

Manifest Destiny odnosi się do dwóch sytuacji: z jednej strony jest to hasło, jakie Cyclops realizuje w drodze ku lepszej przyszłości mutantów. Z drugiej strony jest to nazwa dla 4 częściowej mini serii. O ile Divided We Stand odnosiło się do stwierdzenia użytego przez Cyclopsa There are no X-Men, o tyle Manifest Destiny reprezentuje sytuację przeniesienia głównej bazy X-Men do San Francisco. Nowa siedziba X-Men będzie bardzo dobrze ufortyfikowana i trudna do zdobycia.


xmen-500_turnercov-cmykcrop%281%29.jpg

 

 

Jeśli chodzi o oznakowanie komiksów wchodzących w skład historii Manifest Destiny, to sprowadza się ono głównie do dwóch komiksów: Uncanny X-Men i Astonishing X-Men. Status quo serii X-Factor ulega zmianie, więc nie będzie należała do tej opowieści. Pewne numery X-Men: Legacy mogą posiadać takie oznakowanie. Początek nowego rozdzialu w dziejach X-Men będzie miał miejsce na łamach dwóch komiksów: Uncanny X-Men #500 oraz Astonishing X-Men #25.Jeżeli chodzi o 4 częściową mini serię X-Men: Manifest Destiny, to przedstawiony format nie będzie odbiegał bardzo od tego, który widzieliśmy w X-Men: Divided We Stand. Jedyną różnicą będzie to, że przez wszystkie 4 części będzie przewijała się główna historia, której bohaterem będzie Iceman. Będzie ją tworzył Mike Carey. Pojawią się również inne, krótsze historie. Między innymi będą dotyczyły takich postaci, jak: Mercury, Karma, Colossus. Jeśli chodzi o autorów tych historii, to będą to między innymi: Chris Yost, C.B. Cebulski, Skottie Young. Okładkami 4 numerów zajmie się Humberto Ramos. Pierwszy numer ma się ukazać we wrześniu. Zaprezentowana w tej mini serii historia będzie powiązana z kontinuum. Może się tak zdarzyć, iż zaprezentowane wątki będą miały ogromne znaczenie dla całej wielkiej historii.

Fani Sinistera powinni śledzić wydarzenia w serii X-Men: Legacy. W 2009 roku konstrukcja tej serii ulegnie zmianie.


W kwestii tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, jeśli chodzi o mutantów, to sytuacja wygląda tak: Magneto powraca; do akcji wkroczy The Hellfire Cult; powraca ktoś z niebieską skórą; w Young X-Men pojawi się jeden z pierwszych ziemskich mutantów oraz Rogue daje o sobie znać.


Dark Deception
– crossover między X-Men: Legacy a Wolverine: Origins.
W Wolverine: Origins #28, który ukazuje się we wrześniu, zadebiutuje nowy artysta. Będzie nim Mike Deodato Jr. Komiks ten stanowił będzie prolog do historii Dark Deception. Następnie ukaże sie one-shot, którego autorami będą Daniel Way i Mike Carey. Potem crossover rozegra się w dwóch numerach X-Men: Legacy i dwóch Wolverine: Origins.
Historia sprowadza się do tego, iż Logan potrzebuje pilnie pomocy w obliczu wydarzeń z opowieści Son of X, która rozegra się w Wolverine: Origins #26 - #27. Logan poszukuje bezpiecznego miejsca, w którym mógłby ukryć Dakena między innymi przed Romulusem. Wyrusza na poszukiwanie Xaviera. Akcja w błyskawicznym tempie przeniesie się do San Francisco. Będziemy świadkami naprawdę efektownej potyczki Wolverine versus Cyclops.

 

 

WOLORIG028COV_col%281%29.jpg wolverine-origins-20080531075643532%281%29.jpg WOLVORIG_005_COVER_400%281%29.jpg

 

 

Gdy już dojdzie do spotkania Xaviera z Loganem, niekoniecznie będzie ono radosne. Należy mieć na uwadze fakt, iż Logan pamięta teraz całe swoje życie. W tym crossoverze zostanie zaprezentowanych wiele nieznanych aspektów relacji między tymi postaciami. Pojawi się również kilku złoczyńców z obu serii, jak i z przeszłości X-Men. Dzięki tej historii poznamy prawdopodobnie odpowiedzi na kilka ważnych pytań, jak na przykład: co się naprawdę wydarzyło po opuszczeniu przez Logana Departamentu H? Dlaczego Wolverine dołączył do X-Men? Dlaczego doszło do potyczki Incredible Hulk versus Wolverine przy ich pierwszym spotkaniu? Czemu Xavier pozwolił na dołączenie Logana do X-Men? Jaki plan miał wówczas Charles Xavier?Magneto: Testament
We wrześniu ukaże się pierwszy numer 5 częściowej mini serii, za stworzenie której odpowiedzialni będą Greg Pak oraz Carmine Di Giandomenico. Okładki wykona Marko Djurdjevic. W historii tej będziemy śledzić losy żydowskiego chłopaka i jego rodziny w Niemczech i Polsce, w latach 1935 – 1945. Będziemy świadkami ich walki o przetrwanie, gdy naziści dochodzą do władzy, a Hitler przygotowuje Ostateczne Rozwiązanie. Jedną z głównych ról odegra ojciec naszego młodego bohatera. Pojawi się również młoda kobieta o imieniu Magda. Z nowych postaci zobaczymy wujka naszego bohatera oraz jego nauczyciela, który nazywa się Herr Kalb.

 

 

magneto_jakob%281%29.jpg magneto_young%281%29.jpg magneto_magda%281%29.jpg magnetoissue01page011-012previewonly%281%29.jpg

 

 

King-Size Cable
Za ten one-shot odpowiedzialni będą Duane Swierzynski oraz Ken Lashley. Akcja będzie się rozgrywała między wydarzeniami przedstawionymi w komiksach Cable #6 i Cable #7. Ten liczący 43 strony komiks zaprezentuje nam wydarzenia z serii Cable z punktu widzenia Bishopa. Zobaczymy między innymi, co nim kieruje oraz jak trudne są jego łowy. Zapowiada się naprawdę solidna rozrywka.

 

 

cable-20080531072502996%281%29.jpg

 

 

Deadpool
Po zakończeniu trzech pierwszych numerów nowej serii, które są powiązane z Secret Invasion, postać ta będzie miała spore problemy. Będzie go szukało wielu ludzi z różnych powodów. Pytanie brzmi: czy stanie do walki, czy może zaszyje się tak, że nikt go nie znajdzie?

 

 

DP%281%29.jpg 15%281%29.jpg

 

 

Jeśli ktoś lubi sposób, w jaki Daniel Way przedstawia postać Bullseye’a w komiksach, to powinien być zadowolony z tego, co przeczyta w niedalekiej przyszłości w serii Deadpool.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.