Wiadomości: Mike Carey o X-Men Legacy i nie tylko

Mike Carey o X-Men Legacy i nie tylko

2007-10-29 07:08:46 - Cyclop83 - źródło: www.livewireworld.com

Mike Carey podzielił się z fanami swoją wiedzą odnośnie nowej serii, której będzie scenarzystą po zakończeniu Messiah CompleX. Mimo, iż nie zdradził wielu szczegółów, sam wywiad przyniósł kilka ciekawostek. Oto przed Wami najważniejsze informacje, jakie padły w tej rozmowie.

Mike Carey opowiedział o planach, jakie ma wobec nowej serii o X-Men, którą ma tworzyć po Messiah CompleX. Ma to być komiks o jednej postaci z dużą liczbą występów gościnnych.

 

Prawdopodobny tytuł tej serii to X-Men Legacy. Głównym bohaterem ma być postać, która w Universum X-Men istnieje praktycznie od pierwszego dnia. Jest to osoba, która ma fundamentalne znaczenie dla historii X-Men.

 

W opinii Careya pomysł na tę serię umożliwił mu stworzenie świetnej opowieści. Najbardziej cieszy go to, że będzie mógł kontynuować pewne wątki, które zapoczątkował w X-Men.

 

Jeśli chodzi o postacie, które wystąpią w tej serii, to Carey nie mógł podać na tym etapie nazwisk. Stwierdził jedynie, iż jeśli wszystko dobrze poprowadzi, pojawią się praktycznie wszyscy z kontinuum X-Men w tym lub innym momencie. Planuje wprowadzić na scenę dwie żeńskie postaci, jedną znaną oraz drugą, można powiedzieć, że nową.

 

Wspomniał, iż ta nowa żeńska postać została niedawno przez niego wprowadzona do X-Men oraz że jej przeszłość nigdy nie była w pełni wyjaśniona. Pojawi się również szereg wrogów X-Men, którzy odegrają kluczową rolę w pewnym momencie tej opowieści.

 

Carey nie stwierdził ostatecznie, czy seria X-Men przestanie być wydawana. Powiedział, iż należy spodziewać się fundamentalnych zmian we wszystkich X-tytułach. Pewne serie przestaną być wydawane oraz pojawią się nowe.

 

Wszystko, co przydarzyło się Rogue w trakcie runu Careya w X-Men, było starannie zaplanowane. To jeszcze nie koniec jej losów.

 

Od stycznia 2006 roku było już wiadome, iż w Messiah CompleX musi pojawić się Sinister, ze względu na czynnik rozpoczynający crossover, czyli dziecko. A skoro on się pojawił, to oczywistością było pojawienie się Marauders. Pojawienie się Exodusa z Acolytes w tej opowieści spowodowane było chęcią stworzenia świetnej i zaskakującej historii w zeszłorocznym annualu. Exodus i Sinister walczący po tej samej stronie są praktycznie nie do powstrzymania. Dlatego są idealnym wrogiem dla X-Men w Messiah CompleX.

 

Mimo, iż dzienniki Destiny zostały zniszczone, będą częścią historii w  Messiah CompleX. Carey planuje w jakimś stopniu wyjaśnić tajemnicę związku Destiny/Mystique w X-Men Legacy. Niestety nie ma planów przywrócenia do życia Destiny.

 

Chce on również powrócić w przyszłości do historii z udziałem duetu Beast - Dark Beast. Pragnie sprawić, by Hank stał się znaczącą siłą w X-Universum.

 

Niebawem powinna zostać ogłoszona data wydania stworzonego przez Careya one-shota Beast: Mythos, który dość dawno temu był zapowiadany. Rysunki są już praktycznie skończone.

 

Inne projekty, które zobaczymy w wykonaniu tego scenarzysty dla Marvela, to między innymi: one-shot Wolverine: Firebreak, który ukazuje się w grudniu, oraz pewien bardzo ciekawy one-shot w przyszłym roku, o którym Carey nie może jeszcze mówić.

 

Na koniec tego wywiadu odbyła się swoista gra w skojarzenia. Oto co odpowiedział Mike Carey:

 

Northstar & Aurora - Kule

 

Merkury - Platyna (z serii Metal Men)

 

Dark Beast –  Hipokrates

 

Sunfire - Clint Eastwood

 

Armor - Unus

 

Messiah - Baptysta

 

Blindfold - William Tell

 

Anole - Beatles

 

Legacy -  Wirus

 

Pixie - Dust (hej, to działa)

 

Apocalypse - Now!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.