Wiadomości: Art Arena - Runda V - FINAŁ

Art Arena - Runda V - FINAŁ

2007-10-25 17:42:17 - Lex

Im wyższa runda Art Areny, tym bardziej wyrównane pojedynki. Pora na wielki finał - czy będzie równie emocjonujący, jak zakończone dziś półfinały?    

 

 

 

 

Oba półfinały (pełna drabinka) były niezwykle zacięte:

Jae Lee wyprzedził o włos Johna Cassadaya 31-28

David Finch z niewiele wyższą przewagą wyeliminował Steve'a McNivena 31-25

Oznacza to, że zwycięzcą naszego plebiscytu zostanie ktoś z dwójki:

 

   vs.  

                                                                      Jae Lee                    David Finch


Jae Lee (w żadnym wypadku nie mylić z Jimem Lee, ani tym bardziej Stanem - brak pokrewieństwa w obu przypadkach) to jeden z najbardziej charakterystycznych rysowników Marvela. Preferuje mroczny styl; jego bohaterowie często są brzydcy (celowo), oszpeceni, lub obdarzeni nienaturalnym wyrazem twarzy; skupia się zdecydowanie na postaciach, nie zajmując się specjalnie tłem. W Polsce ukazało się kilka numerów jego X-Factor (TM-Semic) i Inhumans (Egmont).

David Finch to jeden z "Young Guns" Marvela. Kanadyjczyk zasłynął współpracą z Brianem Bendisem, najpierw przy Ultimate X-Men, a następnie przy Avengers/New Avengers. Dba o detale, jego rysunki zawsze są bardzo dopracowane, przeważnie realistyczne i utrzymane w ciemnej kolorystyce. Potrójna okładka X-Men #200 jest jego autorstwa.

 

Przed rozpoczęciem plebiscytu niewiele osób potrafiłoby wskazać taki finał. Jae Lee był jednym z faworytów, ale w lewej połowie drabinki większymi "pewniakami" wydawali się być John Cassaday i John Romita jr. W prawej, bardziej wyrównanej połowie zestawienia, Finch był zaliczany do grona "czarnych koni" Art Areny. Podczas drogi do finału pokonał tak uznanych artystów, jak Alex Maleev, Bryan Hitch, czy wreszcie Steve McNiven. Jae miał prostszą drogę do półfinału i dopiero zwycięstwo nad Cassadayem udowodniło, że może liczyć na spore poparcie wśród polskich fanów. Kto z nich zasługuje na zwycięstwo w Art Arenie?

 

Whose Side Are You On?

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.