Wiadomości: Art Arena - Runda IV - półfinały

Art Arena - Runda IV - półfinały

2007-10-18 20:16:47 - Lex

Po zaciętych ćwierćfinałowych pojedynkach na polu walki pozostało czterech rysowników. Kto trafi do Finału Art Areny?

 

 

  

 

Oto rezultaty ćwierćfinałów:

John Cassaday wygrał z Johnem Romitą Jr. 34-26.

Jae Lee pokonał czarnego konia naszego plebiscytu Mike'a Deodato 36-25.

David Finch po zaciętym pojedynku wyeliminował kolejnego faworyta, Bryana Hitcha 30-23.

Steve McNiven okazał się zbyt popularny dla Steve'a Eptinga 31-23

 

Oznacza to, że w walce o Finał zmierzą się (pełna drabinka):

 

   vs.  

                                                                 John Cassaday               Jae Lee

 

Rysownik Astonishing X-Men, John Cassaday cieszy się ogromną popularnością wśród fanów i otrzymał wiele nagród za pracę przy flagowym x-tytule. Na jego niekorzyść przemawia jedynie wolne tempo pracy, które często wpływa na przesunięcia premiery oraz ograniczenie liczby ilustrowanych przez niego komiksów.

Jae Lee (w żadnym wypadku nie mylić z Jimem Lee, ani tym bardziej Stanem - brak pokrewieństwa w obu przypadkach) to jeden z najbardziej charakterystycznych rysowników Marvela. Preferuje mroczny styl; jego bohaterowie często są brzydcy (celowo), oszpeceni, lub obdarzeni nienaturalnym wyrazem twarzy; skupia się zdecydowanie na postaciach, nie zajmując się specjalnie tłem. W Polsce ukazało się kilka numerów jego X-Factor (TM-Semic) i Inhumans (Egmont).

 

Po miażdżącym zwycięstwie nad Esadem Ribicem (60-17) w pierwszej rundzie wiele osób uznało, że Cassadayowi nikt nie może zagrozić. Tymczasem w drugiej rundzie był bliski odpadnięcia w konfrontacji z Jimem Cheungiem (35-30), a w trzeciej również nie zanotował rewelacyjnego wyniku. Czy to kwestia wymagających przeciwników, czy może Cassaday wcale nie jest tak popularny jak niektórzy uważają?

Jae Lee przez kolejne rundy przebijał się niczym czołg przez kolejne przeszkody. Spokojne zwycięstwo nad Ronem Garneyem (42-23), wyeliminowanie Franka Cho (37-19) i wreszcie wygrana z Mikiem Deodato (36-25). Ze wszystkich półfinalistów miał zdecydowanie najłatwiejszych rywali, a mimo tego nie zabłysnął w żadnym pojedynku. Czy uda mu się pokonać Cassadaya? 

Zagłosuj!

 

 

   vs.  

                                                                    David Finch             Steve McNiven

 

David Finch to kandydat do zajęcia wysokiego miejsca w naszym plebiscycie, jeden z "Young Guns" Marvela. Kanadyjczyk zasłynął współpracą z Brianem Bendisem, najpierw przy Ultimate X-Men, a następnie przy Avengers/New Avengers. Dba o detale, jego rysunki zawsze są bardzo dopracowane, przeważnie realistyczne i utrzymane w ciemnej kolorystyce. Potrójna okładka X-Men #200 jest jego autorstwa.

Steve McNiven trafił do Marvela z bankrutującego Crossgena. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie - krótki run w Marvel Knights 4, zastępstwa w Ultimate Secret i New Avengers, a następnie bestsellerowe Civil War z Markiem Millarem. Kolejny w kolejce jest Amazing Spider-Man. Rysuje bardzo klasycznie i dokładnie, dobrze radzi sobie z dynamicznymi panelami.

 

Kto będzie górą w pojedynku dwóch pozostałych w AA przedstawicieli "Young Guns" Marvela? Obaj mają na koncie wyeliminowanie bardzo znanych rysowników: Finch zasmucił fanów Hitcha i Maleeva, a McNiven nie miał litości dla Coipela i Eptinga. Obaj mogą sprawić niespodziankę i w Finale pokonać zwycięzcę pojedynku Cassaday/Lee.

Zagłosuj!

 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.