Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #2

Legendary Star-Lord #2

Postacie
Zapowiedź

• Peter zostaje złapany przez łowcę nagród, który mozę mieć dziwny związek z jego przeszłością!
• Czy Peter i łowca nagród dogadają się nim zostanie pożary przez wielkiego obcego?
• Kim jest tajemniczy pan Knife i dlaczego Star-lord tak go interesuje?

Streszczenie

W twierdzy Viderdoom, jednym z najlepszych centrów dla łowców nagród, hrabia Bligh dziękuje Victorii za sprowadzenie pozbawionego butów Star-Lorda, którego przeznaczeniem jest jama będąca leżem olbrzymiego potwora, utrzymywanego w spokoju przez szamana. Hrabia wyjaśnia, że ci pożarci przez monstrum przeżyją całe dziesięciolecia tortur, będąc powoli trawionymi – coś, za co Mister Knife specjalnie zapłacił. Zauważa, że Quill jest bratem kobiety, ta jednak zapewnia, że nic on dla niej nie znaczy.

Dwie godziny wcześniej. Na pokładzie swego statku Victoria oświadcza, że zamierza zdobyć nagrodę za głowę Star-Lorda, by zdobyć fundusze na ochronę granic osłabionego Imperium Spartax – wbrew bowiem temu, co sądził Peter, nie otrzymała niczego od ojca, a na wszystko, co posiada, od rangi po statek, na którym się znajdują, zapracowała sama – w przeciwieństwie do Quilla, który spędza swoje dni, zabawiając się. Peter ma jednak pewien pomysł, jak zdobyć potrzebne jej pieniądze, nie narażając jego skóry – muszą tylko okraść Viderdoom, gdzie przechowywane są pieniądze od klientów.

Teraz. Gdy Star-Lord zostaje prowadzony do jamy, Bligh zauważa, że za odpowiednią kwotę byliby w stanie zająć się problemami Victorii, ta więc ujawnia, że wie, gdzie ukryto królewskie złoto, które mogłoby by zapłatą za usunięcie przeciwników Imperium. "Przypadkiem" też zrzuca swój diadem, a gdy jeden ze strażników go podnosi, kobieta powala go i rusza do ataku na pozostałych, podczas gdy Quill uwalnia się i odbiera broń Bligha. Celując do niego zmusza go do przelania pieniędzy z jego konta na to Victorii, gdy jednak hrabia to robi, na miejscu zjawiają się posiłki. By odwrócić ich uwagę, Star-Lord strzela do szamana, a nie kontrolowany, potwór budzi się, niszcząc wszystko wokół. Quill wpada do jamy, łapie się jednak ustępu, gdzie zostaje uratowany przez Victorię. Gdy razem dostają się na jej statek, odkrywają, że potwór był prawdziwie monumentalnych rozmiarów – jego ciało stanowiło tak naprawdę większość "planetoidy" na której się znajdowali.

Po ucieczce Victoria chce podzielić łup między siebie a Petera, ten stwierdza jednak, by przekazała mu jedynie wystarczająco dużo, by stać go było na ostatnią noc imprezowania, nim wyruszy na Ziemię. Gdy kobieta zauważa, że brat coś ukrywa, ten przyznaje, że musiał zawrzeć układ z pewnym czarnym charakterem, by uratować swoje i jego życie – a ten czarny charakter dokonał kolejnych zbrodni. Teraz jednak zamierza powstrzymać Thanosa, choć prawdopodobnie tego nie przeżyje.

Uczepiony boku potwora, hrabia Bligh opłakuje utratę swego biznesu. Właśnie przybyły Mister Knife oświadcza jednak, że za utratę nie tylko jego pieniędzy, ale również Quilla, czeka go los gorszy niż śmierć – posada jako jego osobisty księgowy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2 Legendary Star-Lord #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.