Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #1

Legendary Star-Lord #1

Postacie
Zapowiedź

Prosto ze stronnic GUARDIANS OF THE GALAXY!
Całkiem nowa seria Sama Humphriesa i Paco Mediny! W tym ekscytującym pierwszym numerze, Peter Quill zmierzy się z Badoon oraz będzie walczył o życie sieroty, znajdując przy tym czas na flirt z Kitty Pride -- a są to sytuacje z jakimi Star Lord styka się każdego dnia!

Streszczenie

Dwadzieścia lat temu. Podczas pogrzebu Meredith Quill ksiądz informuje młodego Petera, że przedstawiciele sierocińca wkrótce przybędą, by zabrać go do jego nowego domu i że od teraz jest jedynym kapitanem swego "okrętu".

Teraz. W sierocińcu u granic imperium Spartax Star-Lord zostaje otoczony przez Badoon – jednych z wielu piratów dręczących peryferie Imperium po upadku J'Sona – którzy odbierają mu jego broń i Kryształ Mandalay, ukryty w budynku przez uciekającą armię Spartax. Przywódca kosmitów, Knot, wytyka Quillowi, że tak, jak oni, próbował on okraść sieroty, po czym ujawnia, że za głowę Star-Lorda została wyznaczona nagroda, zabierają go więc ze sobą. Nikt nie zauważa, że ich tropem udaje się ktoś jeszcze.

Podczas, gdy pozostali Badoon wyśmiewają fakt, że "broń" Star-Lorda zdaje się być jedynie atrapą, Knot ujawnia, że nagroda za głowę Quilla została wystawiona przez Mistera Knife'a – nowego gangstera terroryzującego galaktykę. Kosmita ujawnia, że według plotek planuje on atak na Ziemię, po czym wysyła swojego podwładnego, Thumbnaila, by powalił pyskatego Petera.

Jakiś czas później. Obudziwszy się, Star-Lord wyjmuje ukryty w bucie komunikator i łączy się z Kitty Pryde, pytając, czy Ziemia jest w niebezpieczeństwie – ta jednak zaprzecza. Badoon tymczasem słyszą rozmowę, Thumbnail wpada więc do jego celi, Quill wykorzystuje jednak okazję i uruchamia swoje odrzutowe buty, by uciec na wolność. Chwyta swoją broń, dopasowaną do DNA jego rodziny, i strzela w kadłub. Podczas, gdy próżnia wysysa Badoon, Peter chwyta Kryształ Mandalay i ucieka. Obserwująca go z ukrycia postać chce jednak wiedzieć, co zrobi on teraz.

Wieczorem Star-Lord zakrada się do sierocińca, gdzie przyłapuje go jego właścicielka. Quill wręcza jej więc torbę wypełnioną pieniędzmi, wyjaśniając, że sprzedał Kryształ. Wiedział bowiem, że gdy wieść o tym, że znajduje się w ich rękach się rozniesie, staną się łatwym celem, teraz jednak wszyscy będą myśleli, że to Badoon są w jego posiadaniu. Kobieta pyta, czemu po prostu nie uciekł z pieniędzmi, Pete jednak nie odpowiada.

Dawno temu. Podczas pogrzebu Meredith ksiądz zapewnia, że nie mogą pozwolić, by jej śmierć poszła na marne, Peter musi więc starać się, by uczynić świat lepszym. Ten odpiera więc, że uczyni lepszym cały Kosmos.

Teraz. Star-Lord trzyma w rękach Kryształ Mandalay – "zapłata" za jego "sprzedaż" była bowiem tak naprawdę jego własnymi zapasami gotówki – zamierzając wykorzystać jego właściwości jako jednego z najpotężniejszych materiałów we Wszechświecie do pokonania Thanosa. Nagle jednak jego statek zostaje zaatakowany – przez Victorię, dowódczynię gwardii królewskiej Spartax i córkę J'Sona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1 Legendary Star-Lord #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.