Avalon » Biosy » Stein, Chase

Stein, Chase

Charakterystyka

Stein, Chase
Name:
Stein, Chase
Prawdziwe imię i nazwisko:
Chase Stein
Poprzednie pseudonimy:
Talkback (chciał mieć pseudonim "Neo")
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Znana władzom
Wzrost:
Brak danych
Waga:
Brak danych
Kolor włosów:
Blond
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Poszukiwacz przygód
Klasa postaci:
Człowiek
Status prawny:
Poszukiwany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Los Angeles, Kalifornia, USA
Znani krewni:
Victor i Janet Stein (rodzice - nie żyją), Gertrude Yorkes (dziewczyna - nie żyje), Old Lace (dinozaur)
Powiązania z grupami:
Runaways
Baza operacyjna:
poprzednio Los Angeles
Pierwsze pojawienie się:
Runaways vol. 1 #1
Zdolności:
Na początku bawił się gadżetami zwiniętymi z laboratorium rodziców (rękawice z miotaczem ognia, okulary z X-Rayem). Doskonale pilotuje Leapfroga. Przed swoją śmiercią, Gert powiązała jego umysł z Old Lace co pozwala mu komunikować się z dinozaurem na płaszczyźnie telepatycznej .
Uwagi:
Początkowo chciał być prezenterem ESPN. Po wydarzeniach związanych z Pride zaczął raczej myśleć o FBI.
W pierwszych konceptach Briana nazywał się John.
Często nosi przy sobie nóż sprężynowy.
Biografia:
W przeciwieństwie do reszty zespołu, Chase nie miał łatwego dzieciństwa. Steinowie, wybitni naukowcy, nigdy nie ukrywali tego, jak zawiedzeni byli nieradzącym sobie w szkole synem. W domu spotykał się z przemocą zarówno psychiczną jak i fizyczną. Z czasem zaczął wierzyć, że zasługuje na takie traktowanie i uważać się za złego człowieka. W wieku szesnastu lat prawdopodobnie zabił złodzieja próbującego ukraść jego vana. Wewnętrzny ból nauczył się ukrywać pod maską cynizmu.

Po incydencie w domu Wilderów był bardzo sceptyczny wobec wniosków jakie wyciągnęła reszta, chociaż ciężko powiedzieć ile w tym było jego faktycznych przekonań, a ile udawania. Kiedy Alex zaproponował przeszukanie domów rodziców Chase w ogóle nie zaprotestował, a nawet dostarczył transport w postaci swojej "nienamierzalnej' furgonetki, a potem udostępnił grupie pierwszy Hostel.

Tuż przed ostatnią potyczką z oryginalnym Pride omal nie zginął po starciu z ich strażnikami. Uratowała go Gert, co stało się początkiem ich miłości. Ranny nie był w stanie kontynuować walki, znalazł za to Leapfroga.

Po rozdzieleniu Runawaysów i przydzieleniu ich do zastępczych rodzin Chase poinformował władze, że zamierza mieszkać u ciotki w Anaheim. W rzeczywistości podał fałszywy adres i uciekł po raz kolejny. Przez ten czas odszukał kompleks Avengers, w którym trzymano Old Lace.

Chase dzięki grupie, a przede wszystkim Gert, mógł wreszcie uwierzyć w siebie i normalnie żyć. Jak się okazało całkiem nieźle radził sobie z obsługą i naprawą Leapfroga. Niedługo potem w Hostelu pojawiła się Gertrude z alternatywnej przyszłości, by ostrzec ich przed Victorem Manchą, który za dwadzieścia lat zabije wszystkich superherosów. Ciężko ranna umarła chwilę później w ramionach Chase'a. To wydarzenie zdeterminowało go do znalezienia młodego Manchy i generalnie zaważyło na ich późniejszych kontaktach.

W trakcie akcji w Nowym Jorku Talkback zaczął ujawniać swoją ciemną stronę. Kiedy szpiegował Pusher-Mana opowiedział mu o tym jak zabił członka lokalnego gangu, próbującego ukraść jego vana. Czy mówił prawdę czy zmyślił tę historię nigdy nie ujawniono, jednak kiedy po "niechcącym" pocałunku Nico zaczęła robić sobie wyrzuty jaka jest zła Chase odparł wprost, że to on jest zły i potrzebuje Gert by nie przekraczać granicy.

Ile faktycznie znaczyła dla niego Gert zdał sobie sprawę niedługo później, kiedy dziewczyna poświęciła swoje życie ratując go przed Geoffreyem Wilderem. Stein wraz z Old Lace (teraz połączoną z jego umysłem) opuścił zespół. Wściekły odnalazł Lotus, jedyną członkinię New Pride, która nie próbowała odpokutować za swoje błędy i zmusił ją do pokazania gdzie Wilder otworzył portal do wymiaru Gibborim. Tam z pomocą kopii Abstract utworzył własne przejście i wiedząc, że istoty potrzebują ludzi, zaoferował im swoją pomoc w zamian za wskrzeszenie Gert. Gibborim zarządali ofiary z niewinnej ludzkiej duszy. Chase wypuścił Lotus, dając jej do zrozumienia, ze przyczyniając się do zamordowania Gert stała się zła. Zanim opuścili wymiar Gibborim powiedzieli, że oferta wciąż jest aktualna.

Odchodząc Chase kazał Lotus spalić jej księgę (wcześniej jednak wyrwał kilka stron), po czym wrócił do Hostelu. Mimo powrotu był bardziej obok zespołu niż jego częścią - zamknął się w sobie, epatując agresją przy każdej okazji. Jego wściekłość nie oszczędziła nawet Molly, która dotychczas była dla niego jak młodsza siostra.

Wkrótce wrócił do Gibborimów, którzy wyjawili mu, że pochłoną każdą kroplę rzeczywistości z poświęconej duszy, a kiedy skończą nikt nawet nie będzie pamiętać o jej istnieniu. Dowiedział się też, że ma na to dwanaście godzin, później przepadną na zawsze. Wracając do naszego wymiaru Chase zauważył bezdomną dziewczynę grzebiącą w śmieciach. Gdyby złożył ją w ofierze nikt nawet by za nią nie tęsknił. Przez chwilę zastanawiał się nad jej zabiciem, ale w końcu zdał sobie sprawę, że nie jest zły. Gdyby było inaczej Gert nie mogłaby go kochać. Był niewinny, więc nadawał się w sam raz na ofiarę dla Gibborim.

Przedtem jednak chciał ostatni raz porozmawiać z Nico. Kreatywnie obezwładnił ją i związał na wypadek gdyby próbowała go powstrzymać. Opowiedział jej o swoim dzieciństwie i kim była dla niego Gert. Wyjaśnił, że wymienia swoje życia na bardziej wartościowe. Nico stwierdziła, że Chase tak naprawdę nie chce tego robić tylko próbuje w ten sposób wołać o pomóc. Nie zmieniło to jego postanowień, ruszył w drogę zostawiając wyrwane z Abstract strony informujące jak w razie czego obezwładnić Victora.

Kiedy reszta drużyny dowiedziała się o jego planach ruszyła w pościg, podążając za specyficznym tropem zostawianym przez Old Lace, której również nie spodobała się samobójcza misja Chase'a. Chwilę po tym  gdy Stein stanął przed obliczem Gibborim do ich wymiaru wtargnęła reszta i wkrótce wywiązała się bójka z przedwiecznymi. W międzyczasie Chase dowiedział się, że nie może dokonać samopoświęcenia się, gdyż to wiązałoby się z utratą niewinności. Ostatecznie czas Gibborimów się skończył i zniknęli z tego świata, zaś Runaways wrócili szczęśliwie do domu gdzie czekał na nich Iron Man z odziałem.
Odpowiedniki z alternatywnych światów:
Chase Stein  (Marvel Zombies vs. The Army of Darkness)

Jackson


Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.