Avalon » Biosy » Maverick [Christoph Nord]

Maverick [Christoph Nord]

Charakterystyka

Maverick [Christoph Nord]
Name:
Maverick [Christoph Nord]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Christoph "Christopher" Nord
Poprzednie pseudonimy:
David North, Nisko, Agent Zero
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Tajna
Wzrost:
6'3" (188 cm)
Waga:
230 lbs (104 kg)
Kolor włosów:
Brązowe
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
agent rządów USA i Niemiec, dawniej niemiecki bojownik o wolność, agent Projektu Weapon X
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Brak danych
Stan cywilny:
Wdowiec
Narodowość:
Niemiec
Miejsce narodzin:
Byłe NRD
Znani krewni:
Nieznani rodzice (nie żyją), Andreas Nord (brat, nie żyje), Ginetta Lucia Barsalini (żona, nie żyje), nienazwane dziecko (nie żyje)
Powiązania z grupami:
Weapon X, wywiad USA i Niemiec, drużyna CIA Projektu Weapon X
Baza operacyjna:
Brak
Pierwsze pojawienie się:
X-Men #5
Zdolności:
Po modyfikacjach dokonanych przez Progam Weapon X Maverick może emitować z rąk promienie energii, które przy trafieniu w cel zaczynają go topić. Jego ciało nie wydziela już żadnych zapachów. Jego dłonie mogą wydzielać żrące substancje.
Uwagi:
Początkowo Maverick potrafił jedynie absorbować energię kinetyczną uderzeń. Gdy jego moce zmutowały na wskutek oddziaływania Wirusa Spuścizny na jego ciało, David uzyskał zdolność absorpcji energii kinetycznej i uwalniania jej przez dłonie w formie promieni energii wstrząsowej. Nie wiadomo, czy po utraceniu mocy podczas M-Day Maverickowi zostały te dodane przez Weapon X.
Biografia:
Tak jak w przypadku wszystkich byłych agentów Weapon X, przeszłość Mavericka w większości to zagadka. Wiadome jest, że trzydzieści lat temu pracował wraz z Wolverine'em, Sabretoothem, Mastodonem, Jonem Wraithem oraz Silver Fox dla CIA i Weapon X.

Trzy dekady temu wykonywał misję w Berlinie wschodnim wraz z Loganem i Creedem. Ich zespół miał wywieźć z miasta podwójną agentkę, Janice Hollenbeck, pracującą przy radzieckim Programie Super Żołnierza oraz zdobyć karbonowy syntezator. Gdy dotarli na miejsce akcji okazało się, że sytuacja skomplikowała się, gdyż Rosjanie niemal zakończyli proces tworzenia super-żołnierza, dzięki syntezatorowi. Agentom udało się dostać do budynku i zabrać Janice oraz c-syntezator. Gorzej było z wydostaniem się na zewnątrz, strażnicy obstawili wyjścia, a super-żołnierz został uruchomiony. Czwórka agentów została zapędzona w kozi róg na dziesiątym piętrze. W obliczu Omegi Red Creed zastrzelił Janice i wypchnął Mavericka oraz Logana przez okno. David ledwie przeżył upadek z dziesiątego piętra dzięki zdolności absorpcji energii kinetycznej, jego dwaj towarzysze zawdzięczali życie swym mutacyjny czynnikom gojącym. Choć misja była jedynie w połowie udana, to radziecki Program Super-Żołnierza został cofnięty o trzydzieści lat. Dowództwo wtedy nie wiedziało, że c-syntezator przetrwał ukryty przez Logana w ciele Janice Hollenbeck. Nie zostało ustalone kiedy moce Mavericka zaczęły zanikać, lecz niemal pewne jest, że później już ich nie miał.

Maverick pojawił się ponownie trzydzieści lat później, gdy rodzeństwo Strucker [Znane także jako Fenris - dop. Idanow] i Matsuo Tsurayaba porwali Wolverine'a, aby wyciągnąć od niego lokalizację karbonowego syntezatora. Urządzenie było im potrzebne do utrzymania przy życiu ożywionego Omegi Red i objęcia przywództwa nad Upstarts. Logan był przetrzymywany w tym samym budynku, gdzie trzy dekady temu wykonywał zadanie z Maverickiem. David pomógł oswobodzić się oszołomionemu Wolverine'owi i gdy ten wyskoczył przez okno, pomógł mu ukryć się przed Omegą Red. Maverick także miał za zadanie doprowadzić Logana do swych przełożonych [Dzięki praniu mózgu przeprowadzonemu przez ludzi z Weapon X Wolverine nie rozpoznał Mavericka - dop. Idanow]. Musiał improwizować, gdy pojawił się Sabretooth sprowadzony przez Matsuo. Dzięki współpracy z Loganem i Psylocke, Maverick uwolnił pojmanych X-Men, którzy wcześniej przybyli na ratunek Wolverine'owi. Gdy chemikalia zgromadzone w budynku zaczęły eksplodować David ewakuował się razem ze studentami Xaviera. Maverick w końcu odzyskał c-syntenzator - Logan udał się na cmentarz w Berlinie i po pokonaniu ludzi Matsuo oddał go Davidowi.

Krótko po wizycie w Berlinie David został wysłany przez swego przełożonego, Majora Barringtona, na tropikalną wyspę, skąd miał zabrać naukowca Alexandera Rykinga. Maverick miał także dojść jak "akta Xaviera" trafiły w ręce Charlesa Xaviera. David łatwo poradził sobie z najemnikami strzegącymi naukowca, trudniej było z Warhawkiem [Kto to? Patrz Uncanny X-Men #110 - dop. Idanow], który także chronił Rykinga. Maverickowi udało się unieszkodliwić przeciwnika, jednakże nie otrzymał potrzebnych mu informacji. Po zlikwidowaniu obu David skomentował, że przez to, co robi coraz bardziej siebie nienawidzi.

Jakiś czas później okazało się, że Maverick zaraził się Wirusem Spuścizny. Podczas ostatniej fazy choroby towarzyszyła mu telepatka Elena Ivanowa. Gdy David umierał, mutantka zaczęła go reanimować i to w połączeniu z jej mocami psionicznymi wróciło Mavericka do życia. Starania Eleny nie tylko wprowadziły wirusa w swoisty stan remisji, ale i przywróciły Northowi jego zdolności. Moce Davida uległy swoistej "mutacji" i teraz absorbowaną energię kinetyczną mógł uwalniać przez dłonie w formie promieni energii wstrząsowej.

Maverick wkrótce miał szansę wykorzystać swe odzyskane zdolności - reaktywowany Program Weapon X zaczął ściągać swych byłych członków. W mieszkaniu Davida pojawili się starzy "znajomi" - Sabretooth i John Wraith. Maverick nie miał najmniejszego zamiaru wracać i po postrzeleniu Wraitha rozpocząl walkę z Creedem. Choć walczył dzielnie to z "usprawnionym" Sabretoothem [Creed otrzymał znowu szkielet z adamantium, a działanie jego czynnika samogojącego zostało przyspieszone - dop. Idanow] nie miał większych szans. Na dachu budynku, Creed dopadł go i wbił mu swe pazury w brzuch, po czym zrzucił Mavericka z dachu.

David przeżył rany zdane przez Victora i upadek z dużej wysokości. Dyrektor odratował Mavericka i uczynił z niego prywatną jednoosobową armię. Jako Agent Zero wykonywał misje dla Programu, lecz gdy w szeregach Weapon X doszło do przetasowań (nowym dyrektorem został Brent Jackson) North wykorzystał sytuację i zbiegł. David zaczął niszczyć komórki reaktywowanego przez Marrow Gene Nation. Wkrótce dotarł do liderki ruchu, nie zabił jej jednak, gdyż Sarah wyjawiła, że jeden z bojowników ma dokonać zamachu w Nowym Jorku. David myślał, że to Maverick, którego już raz spotkał i postrzelił go. Okazało się, że zamachu miała dokonać mutantka, która sama była bombą. Po wybuchu, który zniszczył dużą część stacji kolejowej David odszukał umierającego "Mavericka". Okazało się, że to był jego przyjaciel Christopher Bradley. Bolt myślał, że prawdziwy Maverick zginął, więc założył jego pancerz i poprzysiągł zemstę Programowi. David wziął Weapon X na celownik i jako Agent Zero wraz z Fantomexem i Wolverine'em ruszył na wojnę z Programem.

Po M-Day Maverick znalazł się wśród mutantów pozbawionych mocy. Wraz z Jubilee pracował w schronisku dla byłych mutantów. Tam znalazł go Wolverine, który potrzebował od niego informacji na temat karbonowego syntezatora. W pomieszczeniu pełnym cywili całą trójkę zaatakował Omega Red poszukujący właśnie c-syntezatora. Podczas walki Maverick został ranny a Jubilation porwał Arkady.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.