Avalon » Biosy » Hudson, Jimmy [Ultimate]

Hudson, Jimmy [Ultimate]

Charakterystyka

Hudson, Jimmy [Ultimate]
Name:
Hudson, Jimmy [Ultimate]
Prawdziwe imię i nazwisko:
James "Jimmy" Hudson
Uniwersum:
Ultimate
Tożsamość:
tajna
Wzrost:
175 cm
Waga:
70 kg
Kolor włosów:
blond
Kolor oczu:
niebieskie
Zajęcie/zawód:
student, poszukiwacz przygód
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Nowy Jork
Znani krewni:
James Howlett (ojciec - nie żyje), James Hudson (ojciec zastępczy), Heather Hudson (matka zastępcza)
Powiązania z grupami:
Ultimate X, Tomorrow People, X-Men
Baza operacyjna:
Port St. Lucie, Floryda; Utopia
Pierwsze pojawienie się:
Ultimate X #1 [2010]
Zdolności:
Jimmy Hudson odziedziczył zdolności po swoim ojcu – Wolverinie. Chłopiec obdarzony jest bardzo silnym czynnikiem regenerującym, który pozwala mu na natychmiastowe wyleczenie się z nawet najcięższych obrażeń. Z nadgarstków chłopca wysuwają się trzy identyczne jak u ojca pazury, pokryte nieznaną, srebrną substancją. Jej właściwości zbliżone są do adamantium, jednak zakres wytrzymałości pazurów nie został jeszcze określony.
Biografia:
Jimmy Hudson był wychowywany przez weterana wojennego z Iraku Jamesa Hudsona i jego żonę, nieświadomy, kto jest jego biologicznym ojcem. Chłopiec żył w spokoju do otrzymania prawa jazdy. Wtedy to, podczas jednego z nielegalnych wyścigów, stracił panowanie nad samochodem, który kilkakrotnie przekoziołkował się i eksplodował. Młodzieniec, połamany i poparzony z trudem wygrzebał się z płonącego wraku. Myślał, że umrze, kiedy z przerażeniem stwierdził, że jego ciało zaczyna się regenerować. Po chwili, zupełnie zdrowy, wrócił do domu.

Z powodu nastrojów społecznych w stosunku do mutantów po wydarzeniach Ultimatum, Jim został uznany za dziwadło przez wszystkich świadków wydarzenia, w tym także swoją dziewczynę. Od tamtego czasu stał się jeszcze bardziej skryty i ponury.

Niedługo później, w domu chłopca pojawiła się Kitty Pryde z pudełkiem pamiątek po Wolverinie. Znajdował się w nim holograficzny projektor, na którym Howlett zostawił wiadomość dla syna. Wolverine wyjaśnił dlaczego pozostawił chłopca u swojego dawnego towarzysza broni, przeprosił młodzieńca, nakazując mu także, by zawsze szanował przyszywanych rodziców. Poprosił, by Jimmy nie tracił czasu na pytania o matkę i skupiając się na teraźniejszości, nauczył się żyć z własnymi decyzjami. Na koniec przyznał, że nigdy nie żałował, że Jim był jego synem.

Kiedy hologram Rosomaka zniknął, Kitty zasugerowała, że Jim mógł odziedziczyć zdolności ojca. Zachęcony chłopiec skupił się i po chwili, w fontannie krwi, z jego nadgarstków wyłoniły się trzy kościane pazury. Równie niespodziewanie, nowa broń pokryła się nieznaną, metaliczną substancją pochodzącą z organizmu Jimmy'ego. Do chwili obecnej nie wiadomo, czy jest to adamantium, czy jakiś jego organiczny substytut.

Młodzieniec postanowił szlifować nowo nabyte umiejętności i podążył za Kitty. Brał udział w misjach rekrutacji nowych mutantów, gdzie po raz pierwszy spotkał Jean Grey [kosmyk jej rudych włosów również znajdował się w pudełku z pamiątkami ojca]. Młodzieniec musiał także stawić czoła Sabretoothowi, który pragnął śmierci potomka swojego największego wroga. Tylko interwencja Quicksilvera uchroniła Hudsona przed śmiercią. Z nieznanych przyczyn, rany zadane przez jego napastnika nie chciały się zagoić i dopiero pomoc Jean pozwoliła mu na wykorzystanie czynnika regenerującego. Po tych wydarzeniach, na drodze Jimmy'ego pojawili się Hulk i Nick Fury znający odpowiedzi na dręczące Jima pytania.

Nie było jednak na to czasu. Grey wyjaśniła, że zebrała ich wszystkich, by stali się nowym zespołem nazywanym "Tommorow People". Była to grupa powstała z inicjatywy Wolverine'a, jako specyficzne zastępstwo za skompromitowanych X-Men. Chodząca apokalipsa, najpotężniejsza żyjąca telepatka i spadkobierca mocy Wolverine'a mieli znów pomagać ludziom, a ich bezpieczeństwo zapewniał sam Nick Fury.

Po ujawnieniu opinii publicznej, że to rząd Stanów Zjednoczonych odpowiada ze stworzenie mutantów, Jimmy, dręczony pytaniami o przeszłość, wkrótce opuścił zespół, ale został złapany przez polujących na mutantów żołnierzy Strykera. Podczas ucieczki został poważnie ranny próbując osłonić innych mutantów i po raz kolejny nie mógł się uleczyć. Dotarł do tuneli Morlocków, gdzie znaleźli go X-Men.

Po walce ze Strykerem, podczas której ten przeniósł swoją jaźń do floty Nimrodów, Jimmy, Kitty, Rogue i Iceman udali się z misją zebrania mutantów na nadchodzącą wojnę. W drodze zaczął czuć coś więcej do Kitty Pryde. Kiedy wokół nich zebrało się już więcej zbiegłych z obozów mutantów, Jimmy zaczął dowodzić jedną z grup, by chronić ich obóz przed zagrożeniem.

Po ostatecznej rozgrywce z Nimrodami, Jimmy wraz z 20-tką innych mutantów przyjął ofertę rządu USA i osiadł na wydzielonej dla nich autonomicznej acz nieurodzajnej ziemi.

Jimmy i Kitty zostali parą i ten wspierał ją, demokratycznie wybraną przywódczynię Utopii, chociaż uważał, że źle wyszli na przyjęciu warunków rządu USA. Przydzielił sobie rolę strażnika ich ziem. Kiedy mutantom udało się stworzyć "świadome ziarno", które mogło być odpowiedzią na problem światowego głodu, Kitty myślała, że ludzie potraktują to jako dar. Niestety, pomimo wsparcia Tony'ego Starka ludzkość zaczęła traktować ziarno jako konia trojańskiego i nastroje anty-mutanckie tylko wzrosły.

Po ataku na Utopię Jimmy zarzucił Kitty, że jej pacyfistyczne nastawienie prowokuje ludzi. Stark zaproponował mu, by pozwolił Kitty na pacyfizm, ale sam przygotował Utopię do obrony, co też Jimmy czyni. W samą porę, by złapać szpiega, co dało im do myślenia, że może rząd USA przestał tolerować ich autonomię. Kitty podjęła decyzję, by upozorować zniszczenie ziarna, by reszta świata, dała im spokój.

Po odnalezieniu wskazówek co do tożsamości jego biologicznej matki we wiadomości holograficznej pozostawionej przez Wolverine'a, Jimmy i Black Box zdecydowali się zbadać sprawę. Dowiedzieli się o projekcie Mothervine, rozmieszczenia w kluczowych lokalizacjach uśpionych agentów-mutantów. Wtedy zaatakował ich Wild Child, ale z pomocą przyszedł im Quicksilver, który nazwał Jimmy'ego bratem.

Autor: Kminek, Hotaru

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.